גלעד שגב

גלעד שגב (נולד ב-16 בנובמבר 1974) הוא זמר-יוצר ישראלי.

בתקופת לימודיו בתיכון ניגן שגב יחד עם שי נובלמן בלהקת ג'וני הכבאי עימה הקליט, בשנת 1991, את השיר "בשורות מצפון", שאת מילותיו כתב רן דברת ושגב, עצמו, הלחין ושר.

בסוף שנות ה-90 היה חבר בלהקה גלעד שגב והעניבות. שגב התפרסם לראשונה בשנת 2000, כשכתב והלחין את השיר "אני סולחת" לג'וזי כץ בהשראת סיפורה על יחסיה עם בעלה, שמוליק קראוס.

ב-2004 הוציא שגב סינגל בכורה לרדיו, "עכשיו טוב", שנחל הצלחה גדולה. השיר נכתב על ידי שגב לזכרו של אחיו, שרון, שנהרג בעת שירותו הצבאי, ומספר על יום בו בילו שני האחים יחד מספר שבועות לפני התאונה.

במאי 2004 יצא אלבום הבכורה של שגב, "עכשיו טוב", שהופק ועובד על ידי גלעד שמואלי ועברי לידר. פרט ל"עכשיו טוב" יצאו כסינגלים גם השירים "הבזק", "מותק שלי" ו"ימים". לשירים "עכשיו טוב" "מותק שלי" ו"הבזק" גם צולמו קליפים. שיר נוסף באלבום הוא "כותב לך סיפור", שיר הנושא לדרמה הטלוויזיונית "אפרסק". לכבוד מצעד הפזמונים השנתי של גלגלצ באותה שנה הקליט שגב גרסת כיסוי לשירו של שלום חנוך "שיר ללא שם".

בשנת 2005 הלחין ושר שגב את השיר "ילד בונה ארמונות", שנכתב על ידי ערן חי פרץ שנפל באסון המסוקים, במסגרת הפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

בפברואר 2006 הוציא שגב את הסינגל "האהבה נשארת", שהיה לשיר הנושא של אלבומו השני, שיצא באוגוסט 2006. השיר נבחר להוביל את הקמפיין השנתי של "הוט" חברת הטלוויזיה בכבלים. מתוך האלבום יצאו גם השירים "מאמי", "רוח ים" ו"נצמד ללב" כסינגלים. גם באלבום זה, כמו בקודמו, היה שגב אחראי על כל המילים והלחנים. את האלבום הפיק גלעד שמואלי. לשירים "האהבה נשארת", "מאמי" ו"נצמד ללב" צולמו קליפים.

במאי 2007 במהלך עצרת מחאה שהתקיימה בכיכר רבין בעקבות פרסום דו"ח וינוגרד ביצע שגב יחד עם רעות חסון את השיר "מגיע לנו יותר" שכתב אחד ממארגני העצרת, משה קלוגהפט, והלחין גיא כהן. באותה שנה יצא אלבומם של רן דנקר ועילי בוטנר "שווים", ובו נכלל השיר "בואי נעזוב" שכתב שגב יחד עם בוטנר. השיר היה אחד המצליחים ביותר מהאלבום, וזכה בתואר "שיר השנה" בטקס פרסי עמ"י הרביעי. כמו כן הצטרף שגב למיזם "יום ללא תאונות דרכים", והוציא סינגל בשם "בצד הכביש" למענו. המיזם יצא לדרך ב-24 ביולי 2007, שהוכרז כ"יום ללא תאונות".

בשנת 2008 חזר שגב לשתף פעולה עם ג'וזי כץ, והשניים העלו את המופע המשותף "האהבות שלי", כמחווה ללהקת החלונות הגבוהים, בה הייתה כץ חברה. השניים גם הקליטו גרסת כיסוי לשירה של הלהקה "אהבה ראשונה", שיצא כסינגל לתחנות הרדיו.

באוגוסט 2009 הוציא שגב את הסינגל "אישה מהשמיים", הראשון לקראת אלבומו השלישי. השיר זכה להשמעות רבות בתחנות הרדיו, והגיע לראש מצעדי הפזמונים. באוקטובר הוציא סינגל נוסף, "נועדנו", שתרגם על פי השיר "Marble House" של להקת The Knife. בשיר השתתפו הזמרת דין דין אביב והגיטריסט יהודה קיסר. גם שיר זה הושמע רבות בתחנות הרדיו. בדצמבר 2009 יצא האלבום עצמו, "נועדנו". באלבום זה שילב שגב בין שורשי מוצאו השונים – יהדות סוריה ויהדות אשכנז.לאחר צאת האלבום יצאו כסינגלים גם השירים "כל העולם" ,ו"א-ל מסתתר" המבוסס על הפיוט "אל מסתתר" ו"שתי דקות". האלבום מכר מעל 20,000 עותקים, והגיע למעמד של אלבום זהב.[3] השיר "אישה מהשמיים" היה המושמע ביותר בתחנות הרדיו בישראל בשנת תש"ע.

בספטמבר 2009 נישא שגב לבמאית והדוגמנית גליה מלטסטה.

שגב כתב את המילים העבריות לשיר "תן", שהקליטה הזמרת רוני דלומי בשנת 2010. השיר הגיע לראש מצעדי הפזמונים, והיה בין עשרת השירים המושמעים ביותר לשנת תש"ע.

בתחילת שנת 2011 הקליט שגב, בשיתוף מטבוחה פרוג'קט, גרסת כיסוי לשיר "חנה'לה התבלבלה" שנכתב על ידי נתן אלתרמן. ביצוע זה זכה להצלחה גדולה ודורג במקום הרביעי במצעד ההשמעות השנתי של שנת תשע"א.

בתאריך ה-1 בינואר 2012 הוציא את "יום קדוש", סינגל בכורה מתוך האלבום הרביעי. עם יציאתו שבר השיר את שיא מצעד ההשמעות השבועי ברדיו. השיר כבש את מצעדי הפזמונים בתחנות הרדיו במיוחד ברשת ג' שם נכנס ישירות למקום ה-1 למשך שבוע. בעיצוב עטיפת הסינגל זכה גלעד לשיתוף פעולה מצידו של חתן פרס ישראל האמן מנשה קדישמן. ביוני 2012 הוציא סינגל שני מהאלבום המיועד לצאת- שיתוף פעולה עם מירי מסיקה בדואט הקרוי קולות הלב- השיר כבש את מצעד ההשמעות הארצי.