סיון אלבז

סיון אלבז נולדה ב- 15 בינואר, 1982, בעיר רמלה.

בגיל צעיר גילתה את אהבתה למוזיקה, ונהגה לשיר באירועים, טקסים ומופעים. כמו כן, היא לקחה חלק כחברה בלהקה העירונית של העיר, "רמנוער", שם התחברה עם הילה הלוי, לימור סחייק והילה עם-שלם, לימים, שותפותיה בלהקת הבנות דיימונד'ז.

בתיכון למדה במגמת אומנות, והכירה את המפיק המוזיקלי הצעיר, איתן אלבז. סיון ואיתן התאהבו, ובסוף לימודיה בתיכון היא נישאה לו וילדה את בנם הבכור, דן.

בשנת 2003, איתן אלבז קיבל הצעה מראש עיריית רמלה לטוס לקנזס סיטי שבארה"ב, ולהעלות מופע גיוס תרומות לעיר, בקרב הקהילה היהודית במקום. הוא החליט להיענות להצעה, ובחר לטוס לשם עם סיון ושלושת חברותיה מ"רמנוער", הילה, לימור והילה. התגובות להופעתן של הארבע היו משבחות מאוד, והמופעים עצמם הוכתרו כהצלחה.

איתן, שהבחין בדינאמיקה המשותפת של הארבע, החליט להפתיע אותן בשובן ארצה עם רעיון שעלה בראשו – להקים להקת בנות. סיון, ויתר הבנות, הסכימו לרעיון, וכך נולדה למעשה להקת הבנות בה לקחה חלק – דיימונד'ז.

בין השנים 2003 עד 2008, סיון פעלה במסגרת הלהקה, שהוציאה להיטים שונים: "כח האהבה", "בוא נזרום", "הלב שלי נשבר", "אתה הכוכב", "שיהיה לי את הכוח" ועוד. סיון ילדה את ביתה השנייה, נועה, בשנה הראשונה להקמתה של הלהקה.

על אף ביקורות מעורבות מצד מבקרי המוזיקה על הלהקה, שרובן נעו סביב מוצאן הסוציו-אקונומי של חברות הלהקה, הדיימונד'ז הפכה לאחת מלהקות הפופ המצליחות ביותר בארץ, וחברות הלהקה זקפו לעצמן הישגים רבים: להיטים בערוץ מוזיקה 24 וברדיו, ספיישלים טלוויזיוניים בכיכובן, הופעה על שערי עיתונים רבים, הופעות באירועים ממלכתיים ואינספור הופעות טלוויזיוניות, קיום סיבוב הופעות ארוך ומוצלח ברחבי הארץ, זכייה במקום השני בקדם אירוויזיון, הקלטת שיר הנושא של ערוץ הספורט ושיר הנושא של מפעל הפיס, ועוד.

במקביל לקריירה עם הלהקה, סיון החלה לעסוק גם בדוגמנות, והוחתמה בסוכנות של בטי רוקאווי. היא השתתפה במספר הפקות אופנה במסגרת עבודתה.

בתחילת 2008, לאחר 4 שנות עבודה, הלהקה התפרקה. פירוק הלהקה הביא עמו שינוי באורח החיים של סיון. היא עזבה יחד עם בעלה וילדיה את ביתה ברמלה, ועברה לבית במושב פתחיה, שם החלה לעבוד על אלבום סולו ראשון. כמו כן, למדה משחק בסטודיו למשחק של גלית רוזנשטיין.

העבודה על האלבום החדש, הביאה לשינוי מוזיקלי בסגנון של סיון. אם בעבר, במסגרת הלהקה, נהגה לשיר שירי פופ קלילים בהשפעות של מוזיקת המיינסטרים האמריקאית, אז עתה האלבום מכיל תכנים ישראליים, בוגרים וכנים יותר. סיון אספה לצידה קבוצה מצומצמת של כותבים, שמולם בחרה להיחשף ברמה האישית, על מנת שייכתבו שירים המבטאים את עולמה הפנימי.