פיטר רוט

כבנו של פאול רוט, שהיה בסוף שנות ה-60 גיטריסט בלהקה צבאית (להקת פיקוד צפון) ובהפקות אזרחיות שונות, גדל פיטר רוט בבית מאוד מוסיקלי. בראשית שנות ה90, כשהיה עדיין נער, הצטרף רוט ללהקת ועד הבית, שזכתה ב1991 לפרסום קצרצר במסגרת תחרות להקות נוער בחולון, "טלרוק" (ששודרה בטלוויזיה בכבלים). הלהקה אף הוציאה תקליט שדרים, שכלל את השיר "אלברט". רוט השתתף בכתיבת מילות השיר, עם זמר הלהקה עדי מוסקוביץ', וקלידן הלהקה טל שגב הלחין אותו. השיר לא עורר כל תשומת לב.
ב-1993 הצטרף רוט ללהקת מוניקה סקס כגיטריסט, וגם כבסיסט וכזמר קולות. באלבומה של הלהקה פצעים ונשיקות, שיצא ב-1995, הלחין רוט את "הר של בייגלך", ואת השיר "רקוויאם לבלונדינית", עם יהלי סובול, שחר אבן-צור וירמי קפלן. באלבום תן לי שלאגר של זקני צפת הלחין רוט עם מאור כהן את "אם היה לי" ובאלבום "תן לי שלאגר 2" הוא כתב והלחין עם יהלי סובול ומאור כהן את "תחכה".
בהמשך אותה שנה נסעו רוט וחברי מוניקה סקס לנסות את כוחם בארה"ב, ושם, כשהלהקה הפכה לשלישייה, עשה רוט הסבה מגיטרה לבס. בסוף 1996 התפרקה מוניקה סקס ורוט חזר ארצה והפך כאן לנגן מבוקש בהרכבים שונים.
ב-1998 הצטרף רוט ללהקת הזבובים כנגן בס וקלידים. במסגרת הלהקה, ניגן בהקלטת החידוש ללהיטו של אריק לביא, "למה לא אמרת לי", לאוסף עבודה עברית, ואחר כך ניגן באלבומה של הלהקה בזזז… ובהופעות שליוו את הוצאתו.
באותה שנה ניגן רוט גם בלהקת מלכת הפלקט. באלבומה מלכת הפלקט (שיצא ב1999), הוא תופף, שר קולות והשתתף בעיבודים ובהפקה המוסיקלית.
ב-1999 הפיק רוט מוסיקלית את אלבום הבכורה של מאור כהן, טוב לנו יחד. הוא אף עיבד את
השירים באלבום, שר בדואט עם כהן בשיר "זה אני זה אתה", וניגן בגיטרות, בס וכלי הקשה.
ב-2000 ניגן רוט בלהקת הליווי של מאור כהן, והשתתף באיחוד מוניקה סקס.
באמצע 2001 יצא אלבומה השני של מוניקה סקס יחסים פתוחים. בהפקה מוסיקלית של הלהקה (סובול, רוט ואבן-צור) ובעיבודים של הלהקה עם אלדד גואטה, הוקלטו 12 שירים חדשים שאת רובם כתב והלחין סובול. רוט השתתף עם סובול בהלחנת "איש קש" ו"יחסים פתוחים" וניגן בהקלטות בבס, גיטרות, סרנג ופסנתר. הוא גם שר קולות ועיבד עיבודי חצוצרות.
בשנת 2003 השתתף רוט בהפקת אלבום הקאמבק של קובי רכט, הרגע הנכון. רוט שימש גם כמעבד ונגן גיטרות. באותה שנה יצא אלבומה השלישי של מוניקה סקס, חיות מחמד. בעקבות האלבום יצאה הלהקה לסיבוב הופעות שהסתיים באוגוסט אותה שנה. הלהקה החליטה להפסיק את ההופעות ולהתמקד בפרויקטים השונים של חברי הלהקה. רוט התפנה להקליט עם אריק אינשטיין את אלבומו, ולהמשיך בפרויקט משותף עם מאור כהן: אלבום משיריו של המשורר הצרפתי בודלר.
בנובמבר 2004 הוציא רוט סינגל ראשון כסולן, "היא אוהבת". את מילות השיר כתב בשיתוף דן תורן, והלחין לבד. הסינגל נלקח מאלבום הבכורה שלו, שנקרא בפשטות פיטר רוט.