רמי קלינשטיין

רמי קלינשטיין נולד בארצות הברית ועלה לישראל בגיל 8. עוד טרם התפרסם עסק במוזיקה, ובתיכון הקים להקה יחד עם ירמי קפלן.
בשנת 1980 התגייס לצה"ל, והיה למנהל המוזיקלי של הלהקה הצבאית "צה"ל 80". בשנת 1983 יצר, יחד עם יוריק בן דוד, את פסקול הסרט "הפנימיה". פרסומו הגדול של רמי קלינשטיין הגיע בשנת 1985, כאשר הלחין את שירו של יורם טהרלב "עוד לא תמו כל פלאייך", שהפך ללהיט בביצועה של להקת פיקוד הצפון.

הפריצה הגדולה, של רמי קלינשטיין, הגיעה בשנת 1986 עם הוצאת אלבום הבכורה – "ביום של הפצצה" . "ביום של הפצצה" נחשב לאחד האלבומים המצליחים ביותר של רמי קלינשטיין, ונכללו בו שיר הנושא וכן "את שרה ברדיו", "אש", "הניחי לי", והדואט "שבועה" עם ריטה.
באותה שנה הפיק רמי קלינשטיין את סיבוב ההופעות של גידי גוב "דרך ארץ", בו גם שר חלק משיריו. באלבום שיצא בעקבות המופע, שר קלינשטיין את "הניחי לי" לבד, ואת "ככה את רצית אותי" יחד עם גוב.

בשנת 1989 יצא האלבום השני של רמי קלינשטיין, "על הגשר הישן", באלבום הופיעו השירים הידועים "על הגשר הישן" ו"אף פעם". באותה שנה הלחין רמי קלינשטיין לריטה את השיר "מחול מטורף", וללהקת "מנגו" את שירה הידוע ביותר, "גרה בשנקין".
בשנת 1992 יצא אלבומו השלישי של קלינשטיין, "אהביני", עם קרדיט ביצוע ל"קלינשטיין והמועצה". המועצה הייתה להקת הליווי של רמי קלינשטיין, אשר כללה את ליאור יקותיאלי בגיטרה, בנצי גפני בבס, ואלון הלל בתופים. {}באלבום בלטו שיר הנושא, "אין כמוה", "קר שם בחוץ", חידוש לשיר "זמר אהבה לים", והלהיט הגדול ביותר, "צעיר לנצח", שירו של בוב דילן שתורגם על ידי יאיר לפיד.בשנת 1993 יצא האלבום השני תחת השם "קלינשטיין והמועצה"- "במסיבה אצל גידו".
שנה מאוחר יותר הפיק את המופע המשותף של גידי גוב ושל יהודית רביץ, "מופע משותף מאוד", בעקבותיו הוקלט החידוש הידוע של השניים לשירה של רביץ "באה מאהבה", בעיבודו של רמי קלינשטיין.